Varbola Rahvamaja

24.10.22

Varbola küla, Märjamaa vald 78203           

Juhataja Piret Linnamägi
Telefon 5309 0366
varbola.rahvamaja@marjamaa.ee 
Facebook

Registri nr 75022841

Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri (muudetud Märjamaa vallavalitsuse 19.10.2022 üldkorraldusega nr 17

 

Toimetaja: TIINA GILL
15.11.22
Toimetaja: TIINA GILL
10.11.22
Toimetaja: TIINA GILL

Huviringid 2022-2023

6.10.22

ESMASPÄEV
18.30 Naiskoor ASTRA, juhendab Grete Koik
18.30 
Naisrahvatantsurühm VARBOLA PIIGAD, juhendab Piret Kunts

TEISIPÄEV
18.30 Jooga, juhendab Nancy Buht

KOLMAPÄEV
17.30 Sõutants, juhendab Nancy Buht
18.30 Naisrahvatantsurühm VARBOLA PIIGAD, juhendab Piret Kunts
 

 

LOOVUSRING kokkuleppel kaks korda kuus, juhendab Piret Linnamägi

EAKATE KLUBI TULUKE kord kuus iga kuu viimasel teispäeval

NOORTEKESKUSE TÖÖTUBA/AKTIIVNE TEGEVUS kord kuus koolinoortele, juhendavad Märjamaa valla noortekeskuse noorsootöötajad

 

NB! Alates 2023. a jaanuarist lisanduvad järgmised huviringid:

  • animatsiooniring lastele, mida hakkab juhendama Jaagup Metsalu
  • kangoo jumps, mida hakkab juhendama Elina Ilumets
  • keraamikaring, mida hakkab juhendama Kristi Preimann
  • eakate jooga, mda hakkab juhendama Kadri Karro-Tagapera
  • barokktants, mida hakkab juhendama Kristine Esko
  • mälumämguklubi "Varbola Villak", mida hakkab läbi viima Jaan Kanter
Toimetaja: TIINA GILL

Rahvamajast

3.12.21

Varbola Rahvamaja asub Rapla maakonnas Märjamaa vallas Tallinn-Pärnu mnt 51. kilomeetril. Varbolat tuntakse kõige rohkem tema iidse linnuse järgi. Varbola linnamägi on kuulus ennekõike selle poolest, et teda pole kunagi vallutatud.

Rahvamaja kuulub ühtsesse kompleksi mõisaaegse aida, kaevumaja ja teomeestemajaga, mis on eravalduses. Aita on omanik asutanud tehnikamuuseumi.

Üks pool Varbola Rahvamajast on ehitatud 1960. aastal endise Vardi mõisa vundamendile. Teine pool, omaaegne sovhoosi kontor, mis on praegu rahvamaja kasutuses, on säilinud mõisa ajast ja selle välisseinal oleval tahvlil märgistatud aastaarvuga 1913. Rahvamajale on välja antud klubi pass ja selle järgi kuulus see pikka aega Varbola sovhoosile. Sovhoosi lõppedes 1992. a läks klubi Märjamaa Vallavalitsuse haldusesse.

Rahvamajas tegutsevad mitmed ringid: eakate rahvatantsuansambel „Kanarbik", tütarlaste ja naiste linetants, lauluansambel, näitering ja laste laulustuudio. Pikki aastaid käib koos ka eakate klubi „Tuluke". Toredaks traditsiooniks on üksteise meelespidamine ja sünnipäevade tähistamine. Tänukirjadega on meeles peetud ja tänatud nii praegusi kui endisi rahvamaja töötajaid ja rahvamaja töös kaasa aidanud firmasid ja kodanikke. Oma panuse selleks on andnud kõik külavanemad.

Majas käivad koos ka seltskonnatantsuhuvilised ning korraldatakse ka kokanduse kursusi.

Vähemalt kord kvartalis peetakse pidusid, mis pelgalt pole vaid tantsuõhtud vaid üles astuvad nii oma maja taidlejad kui ka maakonna taidluskollektiivid ja artistid. Kohal käivad ka vabariigis tuntud artistid. Neil õhtutel pidutsevad koos nii noored kui vanad. Noortele korraldatakse ka diskosid. Jaanipäeva peetakse aga iidses linnuses. Seal toimub ka teisi üritusi, millest populaarseimaks on kujunenud rahvusvaheline üritus „Varbola Puu".

Hea koostöö on Varbola Lasteaed-Algkooliga. Traditsioonilistelt peetakse koos laste lauluvõistlusi, vabariigi aastapäeva, vastlapäeva ja emadepäeva.

Rahvamaja ruume on võimalik üürida välja nii perekondlike ürituste (pulmad, sünnipäevad, juubelid jne) kui ka asutuste tähtpäevade pidamiseks ning seminaride ja konverentside korraldamiseks. Koosolekute jaoks kasutavad maja nii korteriühistud kui mitmed mittetulundusühingud. Ürituste läbiviimiseks saab laenutada ka ilusaid nõusid ja laudlinasid. Meie maja ruumid on päikesepaistelised ja avarad.

Viimastel aastatel on majas tehtud ulatuslikult remonditöid. Vahetatud on aknad ja välisuksed, remonditud väike saal ning külalistetuba, pandud majale uus katus, renoveeritud küttesüsteem. Uuem ja värskem välimus anti ka fuajeele: omal jõu ja olemasolevate vahenditega värviti ruum üle.

TERE TULEMAST MEIE MAJJA!

Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri  

 

 
 


Fotod: Piret Linnamägi

 

Toimetaja: TIINA GILL