« Tagasi

Jätkuvad eesti keele A1 tasemel kursused ajutise kaitse saajatele

Alates tänasest jätkuvad Integratsiooni Sihtasutuse kaudu pakutavad keeleõppe eesti keele A1-tasemel kursused ajutise kaitse saajatele.

20. novembri 2023.a seisuga on meie partnerid avalikustanud eesti keele A1-tasemel kursused SIE-s ja jooksvalt avame neid juurde.

Kursused algavad juba järgmisest nädalast ja edaspidi igakuiselt kuni 01.10.2024. a.

Täna on koondatud ja kooskõlastatud 98 eesti keele A1-taseme kursuse tunniplaanid.


Keeleõppe maht on 100 akadeemilist kontaktõppetundi ja kursuse lõpus saab tunnistuse kursuse läbimise kohta.

Keeleõpe toimub kontaktõppe vormis kas auditoorselt klassiruumis või veebikeskkonnas, vastavalt siis 21 kursust füüsiliselt kohapeal klassiruumis ja 77 veebikursust Zoom keskkonna kaudu.

ZOOM keskkonnas pakume  eesti keele õppimise võimalust 1540 inimesele 77 grupis üle Eesti. Veebis saab õppida asukohast olenemata, ka väiksematest asulatest, linnadest, kui kohapeal õppijaid vähe ning kindlasti hoiame kokku ajakulus, mis kulub kursusele minemiseks ja tulemiseks.

Lisaks avame kontaktõppe grupid füüsiliselt kohapeal Tallinna linnas 11 õppegruppi, Narvas 3 õppegruppi, Jõhvis 3 õppegruppi ja Keilas ja Tartus mõlemas 1 õppegrupi, kus kokku õppima pääseb 380 ajutise kaitse saajat.

 

Kokku veebis ja klassiruumis pakume  ja on avatud registreerimine 1920 õppekohale.

Eesti keele A1-tasemel pakume keeleõpet 98 õpperühmas, millest 15 kursust on kavandatud alustama keeleõppega novembri lõpus, 46 detsembris, 28 kursust jaanuaris, 7 veebruaris ja 2 märtsis.  

Lõuna-Eestis, Lääne- ja Kesk-Eestis avame kursused lähiajal ja vastavalt õppijate huvile ja võimalusele füüsiliselt kohapeal.

Ajutise kaitse saajad saavad ennast alates tänasest iseseisvalt eesti keele A1-tasemel kursusel õppimiseks registreerida endale sobivale kursusele veebilehe setlleinestonia.ee kaudu siin https://www.settleinestonia.ee/programme/temporary-protection-lang-module

 

Jana Tondi
Integratsiooni Sihtasutus
Keeleõpppe valdkonnajuht