Märjamaa sotsiaalkeskus

23.10.20

Aadress: Veetorni 4a, Märjamaa 78302                              
Telefon: 482 1139, 5648 4190
E-post: tiina.kokemagi@marjamaa.ee
Juhataja: Tiina Kokemägi 

Registri nr 75022769
 

Kutsume teid kõiki meie toredasse sotsiaalkeskusesse, mis avas oma uksed aastal 2003 kaks päeva enne jõule.

Keskus pakub eakatele, puuetega inimestele ja nende perekondadele tasuta või tasulisi sotsiaalteenuseid ning aitab kaasa probleemide lahendamisel ja ennetamisel.

Keskuse I korrusel asub hubane päevakeskuse saal, mis igal argipäeval pakub kokkusaamis-, suhtlemis- ja tegevusvõimalusi kõigile selle maja külastajaile. Päevakeskuses on soovijatel võimalik ajakirju lugeda, neid laenutada ning arvutit kasutada.

Teisel korrusel asub 4 ühiselamu tüüpi korterit eluaseme- ja toimetulekuraskustega inimestele, kes elavad Märjamaa vallas. Keldrikorrusel asuvad pesuruum ja saun, kus igal tööpäeval saab kasutada dušši ja pesumasinat. Samas asuv käsitöötuba ootab käsitöö- ja malehuvilisi igal argipäeval. Lisaks sellele vahendab sotsiaalkeskus abivajajaile kasutatud rõivaid ja majapidamisesemeid. Keskusest saab laenutada ka liikumisabivahendeid: karke, küünarkarke, tugikärusid.

Hinnakiri.

Toimetaja: TIINA GILL

Sotsiaalkorterid Vigalas

29.11.17

Endisel Vigala vallal on kaks sotsiaalkorterit, mida vajadusel saavad kasutada üksikvanurid või abivajavad pered ajutise elamiskohana.

Toimetaja: TIINA GILL

Päevakeskuse tutvustus

18.12.18

Päevakeskus on üks osa Märjamaa sotsiaalkeskusest. Hubane ja päikeseline ruum on saanud paljudele külastajatele vajalikuks kokkusaamiskohaks. Väikesed tegevusgrupid on hakanud toimima omamoodi tugirühmadena eelkõige seetõttu, et keskuse vabatahtlikud tegevusjuhendajad on loonud meeldiva suhtlemiskeskkonna kõigile, kes tulevad siia muresid ja rõõme jagama ja omavanustega suhtlema. Hoolivas ja toetavas rühmas kogetakse kuuluvustunnet ja mõistmist. Päevakeskuses harrastatavad tegevused mõjuvad inimestele hästi. Näiteks käsitöö võib mõjuda teraapiliselt, olles nii eneseteostuseks kui võimaldades midagi ilusat luua.

Päevakeskusesse tullakse ka võimlema. Siin tehakse tooli- ja joogavõimlemist. Osalejad on täheldanud võimlemises osaledes enesetunde paranemist.

Keskuses saab õppida lapitehnika nippe, laulda lauluklubis ja mängida maleklubis.

Sotsiaalkeskus on sõbralik ja põlvkondi ühendav maja, kus tänu mitmekülgsetele tegevustele, tugiteenustele ja osavõtlikele kaaslastele leiab kosutust nii hing kui ihu.

Kõigisse tegevusringidesse oodatakse nii seniseid kui uusi osalejaid.

Alati on teretulnud heast tahtest kantud mõtted ja ettepanekud teabepäevade ja kohtumisõhtute ning esinejate osas.

Toimetaja: TIINA GILL

Päevakeskuse tegevused eakatele ja puudega inimestele

23.10.20

Päevakeskuse tegevused eakatele ja puuetega inimestele.

Kodukaunistamise- ja käsitöö ring esmaspäeviti  kell 12.00. Oodatud on kõik, kel soov üheskoos teistega midagi ilusat ja praktilist valmistada. Taaskasutust, erinevaid käsitöömaterjale- ja tehnikaid kasutades valmivad kaunid esemed, ruumikaunistused, kingitused, lilleseaded ja praktilised kodutekstiilid.

Toolivõimlemine teisipäeviti  13.00 esimene grupp ja 14.00 teine grupp.
Erineva raskusega harjutused toolidel on turvalised ja liigeseid säästvad. Samas saab  võimelda piisava koormusega ja seejuures liikumisest ka rõõmu tunda.

Näputöö- ja jututuba teisipäeviti 11.00. Hea seltskondliku suhtlemise võimalus  käsitööhuvidega inimestele, kes lisaks näputööle soovivad end elu-oluga kursis hoida.

Lauluklubi KUKEMARI ootab kolmapäeviti 12.00  endisi ja uusi laulusõpru, et koos elurõõmsate eakaaslastega lauldes aega veeta. Lisaks toimuvad algaval hooajal erinevais paigus kohtumisõhtud teiste lauluklubidega.

Joogavõimlemine reedeti 14.00. Jõukohased harjutused teevad meele erksaks, parandavad keskendumisvõimet ja aitavad säilitada liigeste liikuvust ka vanemaealistel ja puuetega inimestel.

Maleklubi kutsub neljapäeviti 18.00 malet mängima.

Märjamaa Pensionäride Ühendus korraldab Eakate klubi ELULUST kokkusaamisi iga kuu kolmandal neljapäeval 11.00.

Märjamaa Valla Puuetega Inimeste Ühingu kokkusaamine toimub kuu viimasel reedel 11.00.  

Koos oma tublide  abilistega on Märjamaa sotsiaalkeskuse  ühenduste ja ringide vabatahtlikeks eestvedajaiks  Marika Kosubenko, Maaja Orgusaar, Marge Järvi ja Luule Kikajon.

Lisaks erinevatele ajaveetmise võimalustele päevakeskuses saavad soovijad kasutada pesumaja-, duši- ja saunateenust. Päevasaun on neljapäeviti 10.00-15.00. Duši ja pesumasina kasutamise võimalus igal tööpäeval kell 9-15, välja arvatud neljapäeval.

Hommikupoolikuti on päevakeskuses võimalik ajakirju lugeda ja arvutit kasutada. Vajadusel saab laenutada olemasolevaid liikumisabivahendeid.

Kõikidesse sotsiaalkeskuse ühendustesse ja ringidesse ootame nii endisi kui ka uusi osalejaid! Teretulnud on  vabatahtlikud juhendajad, head mõtted ja  algatused, mis looksid  toetavaid tegevusi eakate ja puuetega inimeste igapäevaellu.

Soovi korral saab täpsemat infot keskuse tegevuste kohta juhendajatelt, telefonilt 482 1139 või tiina.kokemagi@marjamaa.ee.

Toimetaja: TIINA GILL