HEV õpilaste õppekeskkonna parandamine Märjamaa valla haridusasutustes
Meede: 2021-2027.4.8 Hariduse ja koolituse teenustele juurdepääsu parandamine
Toetusvoor: Kaasava hariduse põhimõtete rakendamine perioodil 2021-2027
Periood: 02.09.2024-31.12.2025
Projekti maksumus: 71 874,60 eurot
Toetuse määr: 85%
Toetuse suurus: 61 093,41 eurot
Omafinantseeringu määr: 15%
Omafinantseeringu suurus: 10 781,19 eurot
Märjamaa valla haridusasutustes on kaasava hariduse rakendamisel mitmeid väljakutseid. Erivajadustega laste arv kasvab, kuid vahendite nappus piirab nende tõhusat toetust, et tagada kõigile lastele võrdsed õppimisvõimalused. Projekti eesmärk on parandada õpikeskkonda ja tagada võrdne juurdepääs kvaliteetsele haridusele kõigile lastele. Projekti tulemusel paranevad tingimused kaasava hariduse rakendamiseks ning luuakse individuaalseid vajadusi arvestavad lahendused.
Märjamaa valla haridusstrateegia 2025-2035 koostamine
Meede: Tervikliku arengu jne soodustamine mujal kui linnapiirkonnas
Toetusvoor: Kohalik ja regionaalne arendusvõimekus 2022-2024
Projekti periood: 01.10.2024-31.08.2025
Projekti maksumus: 16 118,00 eurot
Toetuse määr: 70%
Toetuse suurus: 11 282,60 eurot
Omafinantseeringu määr: 30%
Omafinantseeringu suurus: 4 835,40 eurot
Märjamaa valla projekti eesmärgiks on suurendada Märjamaa valla võimekust pakkudes elanikele tõhusat ja mõtestatud haridussüsteemi, mis vastab kaasaegsetele nõudmisele ja toetab Märjamaa valla pikaajalist arengut.
Projekti tulemusena valmib Märjamaa valla haridusstrateegia 2025-2035 dokument.
Vaimse tervise teenuse osutamine Märjamaa valla elanikele aastal 2024
Märjamaa vald sai projektile „Vaimse tervise toetamine Märjamaa vallas" toetuse Sotsiaalministeeriumi meetmest „Vaimse tervise teenuse osutamine kohalikele omavalitsustele aastal 2024". Projekti maksimaalne maksumus on 20 885 eurot ja sellest toetuse summa 14 619,50 eurot. Toetuse eesmärgiks on parandada vaimse tervise teenuse pakkumist kohapeal ning seeläbi toetada Eesti elanike psühhosotsiaalset heaolu ja vaimset tervist. Projekti rahastab Sotsiaalministeerium Riigi Tugiteenuste Keskuse kaudu.
Märjamaa valla elanikel on võimalik selle toetuse abil saada erinevaid vaimse tervise teenuseid:
- psühholoogiline nõustamine,
- perenõustamine,
- pereteraapia,
- kogemusnõustamine,
- kunstiteraapia,
- saviteraapia,
- mänguteraapia.
Teenuseid osutavad Mittetulundusühing Ojaveere, Vivoog OÜ (pereteraapia), OÜ Existo (psühholoogiline nõustamine) ja Synergia OÜ (psühholoogiline nõustamine).
Kui tunnete, et vajate abi või soovite rääkida oma muredest professionaaliga, siis Märjamaa valla sotsiaalosakonna spetsialistid saavad teid suunata vaimse tervise teenuse pakkuja juurde, kes mõistab teie olukorda ja toetab parimate lahenduste leidmisel. Abi saavad küsida kõik Märjamaa valla sissekirjutusega elanikud, kes tunnevad selleks vajadust.
Teenuse saamiseks palume ühendust võtta Märjamaa Vallavalitsuse lastekaitsespetsialistiga Maiken Kask, tel 5912 4683, e-post: maiken.kask@marjamaa.ee.
Teenuseid osutatakse kuni 31. detsembrini 2024 või kuni eelarve täitumiseni.
Psühholoogiline nõustamine on suunatud kliendi personaalse või suhetega seonduva heaolu seisundi selgitamisele ja emotsionaalsete raskuste leevendamisele või lahendamise toetamisele. Kliendil aidatakse mõista enda emotsioone, mõtteid ja käitumist ning leida viise, kuidas nendega toime tulla ja neid vajadusel muuta.
Perenõustamine keskendub olemasolevatele konkreetsetele probleemidele või väljakutsetele, millega pere hetkel silmitsi seisab ning mis mõjutab perekonna heaolu ja funktsioneerimist. See võib hõlmata suhtlemisraskusi, konfliktide lahendamist, käitumisprobleeme lastel või muid spetsiifilisi olukordi. Perenõustamise käigus töötatakse välja suhtlemisoskused, õpitakse konfliktide lahendamist ja parandatakse pere üldist dünaamikat.
Pereteraapia keskendub perekonnasüsteemile kui tervikule ning selle liikmetevahelistele suhetele ja dünaamikale, uuritakse pereprobleemide allikaid ja põhjuseid. Eesmärk on aidata perekonnal lahendada konflikte, parendada suhtlemist, leida sobivamaid viise koos tegutsemiseks, selgitada rolle ja piire, tugevdada perekonna terviklikkust ja perekonna sidet ja heaolu. Pereteraapia on eriti kasulik olukordades, kus perekonnas esineb probleeme või raskusi, mis mõjutavad kõiki selle liikmeid.
Kogemusnõustamine on lähenemisviis, kus teenuse osutaja kasutab oma isiklikke kogemusi ja teadmisi, et toetada ja juhendada teisi, kes läbivad sarnaseid raskusi või väljakutseid. Kogemusnõustajad jagavad oma isiklikke lugusid, kuidas nad on teatud olukordadega toime tulnud, ning pakuvad emotsionaalset tuge, praktilisi nõuandeid ja lootust neile, kes võitlevad samalaadsete probleemidega.
Kunstiteraapia on loominguline teraapia vorm, kus kasutatakse vaimse kunstilisi väljendusvahendeid, nagu maalimine, joonistamine ja muud kunstivormid, psühholoogilise ja emotsionaalse tervise edendamiseks ning heaolu suurendamiseks.
Saviteraapia on loominguline teraapia vorm, mis kasutab savi kui peamist vahendit pakkudes abivajajatele võimalust väljendada end ja oma tundeid läbi savi vormimise ja modelleerimise, mis annab nii emotsionaalset leevendust kui ka edendab isiklikku arengut ja eneseavastust. Saviteraapia aitab toetada traumadest põhjustatud aukusid lapse arengus, toetada lapse üldist ja motoorset arengut ja mõista lapse sisemisi vajadusi.
Mänguteraapias kasutatakse terapeutilisi suhtlemisoskusi ja erinevaid mängulisust ja loovust soodustavaid vahendeid, et aidata abivajajal näiteks õnnetusjuhtumi, pereprobleemide, väärkohtlemise või hülgamise korral. Erinevate tegevuste kaudu aitab mänguterapeut lastel väljendada oma tundeid, soove, vajadusi ja mõtteid. Laps ei pea enda väljendamiseks õigeid sõnu otsima või kellegi hukkamõistu kartma.
Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli teenuste parendamine
Meede: Tervikliku arengu jne soodustamine mujal kui linnapiirkonnas
Toetusvoor: Kättesaadavad kvaliteetsed avalikud teenused
Projekti nimi: Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli teenuste parendamine
Projekti periood: 30.03.2024-28.09.2026
Projekti maksumus: 1 557 009,60 eurot
Toetus: 934 205,76 eurot
Omafinantseering: 622 803,84 eurot
Projektiga parendatakse ja laiendatakse Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti, luuakse kaasaegne, energiasäästlik keskus, mis pakub kogukonna vajadusetele vastavat huvihariduse ja huvitegevuse teenust, suurendatakse teenuste osutamise võimekust ning rekonstrueeritakse Märjamaa Gümnaasiumi hooneosa Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolile sobivaks.
Projekti eesmärgiks on Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli teenuste kättesaadavuse parendamine ja kvaliteedi tõstmine 2026 aastaks luues juurde uusi teenuseid erinevatele sihtrühmadele, rekonstrueerides kaasaegsetele nõuetele vastav ja energiasäästlik õppehoone ning hoides ruumide kasutamised optimaalsemad.
Vaimse tervise toetamine Märjamaa vallas
Märjamaa vald sai Sotsiaalministeeriumilt toetuse meetmest „Vaimse tervise teenuse osutamine kohalikele omavalitsustele aastal 2023."
Toetuse eesmärgiks on parandada kohalikul tasandil vaimse tervise teenuste pakkumist, et seeläbi toetada Eesti elanike psühhosotsiaalset heaolu ja vaimset tervist.
Märjamaa valla elanikel on võimalik saada toetuse raames erinevaid vaimse tervise teenuseid: psühholoogilist nõustamist, kogemusnõustamist, perenõustamist, kunstiteraapiat ja muusikateraapiat. Eelpool nimetatud meetme kaudu osutab teenust MTÜ Ojaveere.
Teenusele jõudmiseks palume ühendust võtta MTÜ-ga Ojaveere telefonil 5866 3300, e-post info@ojaveere.ee või Märjamaa Vallavalitsuse lastekaitsespetsialistiga Maiken Kask tel 5912 4683, e-post: maiken.kask@marjamaa.ee..
Projekti toetuse summa on 12 746,80 eurot.
Teenuseid osutatakse kuni 31. detsembrini 2023 või kuni eelarve täitumiseni. Märjamaa valla elanikele on teenused tasuta.
Teenuse eest tasub vallavalitsus koostöös Sotsiaalministeeriumiga.
Puudega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine Märjamaa vallas III
2014-2020.2.05.20-0347
Taotleja ja elluviija: Märjamaa Vallavalitsus.
Toetaja: Euroopa Regionaalarengu Fond, rakendusüksus: Riigi Tugiteenuste Keskus.
Meede „2014-2020.2.5 Hoolekande taristu arendamine, keskkonna kohandamine puuetega inimeste vajadustele vastavaks". Taotlusvoor „Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine (III voor)
Kavandatud kogumaksumus: 15 531,00 eurot (sh abikõlbulik kulu kokku 9265,00 eurot), millest struktuuritoetus oli 7875,25 eurot ja valla omaosalus abikõlbulikest kuludest 1389,75 eurot ning valla omaosaluse lisavahendid 6266,00 eurot.
Projekti periood: 2021-2023.
Projekti eesmärk: Võimaldada puudega inimestele teistega võrdväärseid tingimusi liikumiseks ja hügieenitoiminguteks. Märjamaa valla erivajadustega inimeste elukvaliteedi parandamine, parema iseseisva toimetuleku tagamine, tööturul osalemise eelduse loomine ja hooldajate koormuse vähendamine.
Projekti tulemused: Projektis osalemise tulemusena on kahe puudega inimese eluruum kohandatud vastavaks nende vajadustele. Projektiga parandati erivajadustega inimeste hügieenitingimusi ning liikuvuse parandamisega seotud tingimusi. Projekti elluviimise tulemusel saavad puudega isikud teha iseseisvalt vajalikke hügieenitoiminguid ning puudega isiku hooldajad saavad neid paremini abistada. Selle läbi paranes oluliselt nende inimeste elukvaliteet.
Märjamaa alevis Välja-Tamme kergliiklustee rajamine
Märjamaa alevis Välja kergliiklustee rajamisega parendatakse elanikkonna jaoks juurdepääsu avalikele ja kaubanduslikele teenustele, edendatakse inimeste liikumisvõimalusi ning ennetatakse liiklusõnnetuste osakaalu suurenemist. Rajatav kergliiklustee vastab elanike ja külastajate liikumisvajadusele ning moodustab tervikliku võrgustiku Märjamaa-Orgita ning Märjamaa-Sõtke kergliiklusteedega. Projekti tulemusema luuakse turvalisem elukeskkond.
Meede: „Kohaliku omavalitsuse investeeringud jalgratta- või jalgteedesse"
Projekti kogumaksumus: 260 938,46 eurot
Projekti toetusest hüvitatavad kogukulud: 250 061,50 eurot
Maksimaalne toetuse summa: 167 541,21 eurot
Abikõlblikkuse periood: 18.04.2022 - 29.12.2023
Projekti eesmärk: Märjamaa alevis Välja kergliiklustee rajamise eesmärgiks on suurendada jalgsi liikujate ja säästvate liikumisviiside kasutajate osakaalu, parendada elanikkonna jaoks juurdepääsu avalikele ja kaubanduslikele teenustele ning vähendada jalgsi liiklejate liiklusõnnetuste riske.
Märjamaa staadioni rekonstrueerimine
Märjamaa vald sai Maakondlike arengustrateegiate elluviimise 2021 teotusmeetmest projekti „Rapla maakonna spordiakadeemia toimimiseks vajaliku taristu väljakujundamine - Märjamaa staadioni rekonstrueerimine" elluviimiseks toetust. Projekti kogumaksumus 760 038,00 eurot, millest toetus 160 000 eurot.
Järta tervisespordikeskusesse paigaldati väliinventar
Märjamaa Vallavalitsuse esitas Raplamaa Partnerluskogu kaudu LEADER meetmesse projekti „Järta tervisespordikeskuse väliinventari soetamine ja paigaldamine", mis sai positiivse rahastamisotsuse. Projekti raames soetati ja paigaldati Järta tervisespordikeskuse territooriumile prügimaja, välikäimlad, infostend ja 3 varjualused koos istepinkide ning lauaga.
Koostööpartneriks projekti eluviimisel oli RAK Ehitused OÜ
Suur aitäh kõigile, kes aitasid projekti ellu viia!
Fotod: Kirsti Mau
Järta tervisespordikeskusesse paigaldatakse väliinventar
Märjamaa Vallavalitsuse esitas 2019. a projekti „Järta tervisespordikeskuse väliinventari soetamine ja paigaldamine" Raplamaa Partnerluskogu LEADER meetmesse, mis sai positiivse rahastamisotsuse.
Projektiga seoses soetati ja paigaldati Järta tervisespordikeskuse territooriumile väliinventar (prügimaja, välikäimlad, infostend, varjualused koos istepinkide ning lauaga).
Projekti toetas Raplamaa Partnerluskogu LEADER meede.
Multifunktsionaalse mini-spordiväljaku ehitus on alanud
Foto: Kirsti Mau
Märjamaa valla kaasava eelarve 2018. a rahvahääletusel II-III koha saanud ning rahastamata jäänud multifunktsionaalse mini-spordiväljaku projekti teostamiseks esitas Märjamaa Vallavalitsus projekti Raplamaa Partnerluskogu LEADER meetmesse, kus projekt sai positiivse rahastamisotsuse.
Projekti raames rajatakse Märjamaa Gümnaasiumi territooriumile olemasoleva korvpalliväljaku asemele multifunktsionaalne kunstmurukattega minispordiväljak, kus on võimalik harrastada erinevaid spordialasid, nt jalgpall, korvpall, võrkpall ja tennis. Projekti eesmärgiks on viia Märjamaa valla laste, noorte ning täiskasvanute sportimise- ja vaba aja veetmise võimalused uuele ja mitmekülgsemaid võimalusi pakkuvale tasemel.
Tänaseks on alustatud ehitustöödega, mida teostab Tiptiptap OÜ. Tööde teostamise lõpptähtaeg on 31.07.2020. a.
Objekti valmimist toetab Raplamaa Partnerluskogu LEADER meede.