MTÜ Töömaja teenus

12.06.23


Kirjeldus
MTÜ Töömaja teenus on mõeldud sõltuvusprobleemidega meestele Märjamaa vallas.

Sõltuvus on süvenev toimetulekuraskus, millest on ilma abita väga keeruline vabaneda. Mida varem alustate, seda suurem on võimalus taas kord eluga hakkama saada. Sõltuvuse tunnistamine ja sellega tegelemine pole häbiasi, vaid julge samm eluraskustega silmitsi seista ja midagi ette võtta.

Töömajas keskendutakse peamiselt kahele valdkonnale:

  • Töödistsipliin, oskuste arendamine, kvaliteedi tagamine ja vastutustunne - päevas tehakse kaheksa tundi erinevaid, jõukohaseid töid. Päevad on täidetud tavapäraste ja normaalsete tegevustega, mis aitavad tõsta eneseväärikust ja eneseusku ning võimaldavad tulevikus ilma sõltuvusaineteta hakkama saada ning naasta tööturule.
  • Iseloomu kujundamine, suhtumise muutmine, harjumuste ümberkujundamine ja suhete arendamine - toimuvad nii individuaalsed vestlused kui ka grupitöö koos samu kogemusi jagavate inimestega.

Nädalavahetustel me ei tööta, vaid praktiseerime uimastivaba vabaaja veetmist. Laupäeviti saab nautida alkoholivaba sauna, külastada jõusaali, veeta aega looduses, vaadata televiisorit või tegeleda muude meelepäraste tegevustega. Kahe kuu möödudes on lähedastel võimalus külla tulla.

Töömaja teenuse kasutamise maksimaalne aeg on 12 kuud. Rehabilitatsiooniperioodil pakutakse elukohta ühe- või kahekohalistes tubades 10-kohalises majas, mis asub looduse keskel. Vajadusel on võimalik jätkata toetatud elukohas Järvakandi alevis seni, kuni tunnete, et taastumiseks on vajalik toetus olemas.

Ära jää oma murega üksi, pöördu abi saamiseks valla sotsiaalosakonda (Egela Eensalu, egela.eensalu@marjamaa.ee, tel 5199 5657, Eneli Rego, eneli.rego@marjamaa.ee, tel 5326 8175) või helista Töömaja telefonile 5566 1624. 

Teenuse maksumus koosneb kahest osast:

  1. Eluasemekulud, mis kaetakse toimetulekutoetusega
  2. Rehabilitastiooniteenus 450 € kuus (15 € päev)

MTÜ Töömaja infovoldik

Toimetaja: TIINA GILL