Matkarajad

9.02.21
  • RMK MATKATEE PENIJÕE - AEGVIIDU - KAUKSI

Märjamaa alevit ja valda läbib Penijõe - Aegviidu - Kauksi/Penijõe - Varbola (84 km). 

Penijõe-Aegviidu Kauksi haru rada algab Matsalu rahvuspargi külastuskeskusest Penijõel ning liigub mööda teid ja radu Varbola suunas. Teel püüavad pilku muljetavaldavad Kasari jõe luhad, kus kevad- ja sügisrände ajal peatuvad kümnete tuhandete kaupa Eestist läbi rändavad linnud. Seejärel jäävad teele endisaegne Virtsu viinud raudtee tamm ja Märjamaa karstialad. Märjamaa alevisse jõuab tee Metsanurga tänava kaudu, kulgedes edasi mööda Uut tänavat, Pärnu maanteed, Kasti teed ja Laululava teed. Edasi kulgeb matkatee vanadel rannamoodustistel kuni Varbola linnuseni, mis on Eesti suurimaid muinaslinnuseid ja olnud aktiivses kasutuses 12.-14. sajandil. Ühtlasi põikab rada läbi paljudest rohkem või vähem tuntud mõisate parkidest. 

Rada on looduses tähistatud valge-kollase-valge värvimärgistusega. Lõkkekohti on meie vallas kolm: Hirvepargi, Susla ja Kõrvetaguse lõkkekoht. Telkimisalasid üks ja see asub Varbolas.           

Penijõe - Aegviidu - Kauksi/Varbola - Aegviidu (134 km). Raplamaal viib matkatee läbi Hageri ja Hagudi vahel laiuvate laukaliste Rabivere ja Kõnnu raba. Mõlemat nõos paiknevat raba ääristavad lubjakiviplatood. Edasi liigub rada läbi Kohila valla ja Mahtra looduskaitsealale jääva Naisteraba Harjumaale Paunküla mägedesse, kus saab matkaja vahelduseks laugele maastikule veidi rohkem üles-alla kõndida mööda jääajajärgsel ajal moodustunud liigendatud oosistikku. Peale Paunkülat viib tee matkaja Aegviitu, kus kõik kolm matkatee haru kokku saavad.

 

www.loodusegakoos.ee saab vaadata KUHU MINNA? võimalusi maakondade kaupa. Siit saate vaadata, mida pakub RAPLAMAA.

 

Terviserada asub Nõmmeotsa külas Järta tervisespordikeskuses. Rajad on  erinevate pikkustega: 1, 1,2, 2 ja 3 km ning sobivad talvel suusatamiseks ja teistel aastaaegadel jooksmiseks ja rattasõiduks.

Vana- Vigala looduse õpperada on 1,5 km tähistatud jalutusrada vanas mõisapargis.

 

Toimetaja: TIINA GILL

Velise looduse ja kultuuri õpperada

1.07.22

Velise koduleht 
Velise looduse ja kultuuri õpperada  


Rada on u 70 km pikk, moodustades kaks ringi algpunktiga Velisel. Vastavalt soovile võib valida pikema ringi (40 km) või veidi lühema ringi (30 km). Pikem kulgeb Veliselt üle Valgu ja Nurtu Jämeda kaudu tagasi alguspunkti, lühem aga üle Velisemõisa ja Päärdu Seljamäele ning Kilgi kaudu kõrvalepõikega Sulule tagasi algusesse.

Rajal on kokku 36 punkti. 
 


11. punkt Velise looduse ja kultuuri õpperajal on Vana-Nurtu tamm. Foto: Enn Raav

 


24. punkt õpperajal on Velise kõrgraba. Foto: Tiina Gill

Toimetaja: TIINA GILL

Metsaonn

18.10.19


Ainuke metsaonn, mis jääb Märjamaa valla piiridesse on Õmma raba metsaonn.Õmma raba metsaonn järvest paremal. Fotod: Anne Aaspõllu

Toimetaja: TIINA GILL

Lõkkekohad

18.10.19

Lõkkekohti on meie vallas neli:

Toimetaja: TIINA GILL

Telkimisalad

9.02.21
Toimetaja: TIINA GILL

Matkad

18.10.19

Räätsamatkasid soos ja rabas, kanuumatkasid püstkojapiknikuga, ürgseid kahepäevaseid nomaadirännakuid, metsamatkasid püstkojapiknikuga ja muud korraldab teie soovil PreeriakodaFoto: Tiina Gill

Toimetaja: TIINA GILL