Teenuse Naiste Ühendus

2.09.22

Kontaktisik: esinaine Helle Rehepapp
Aadress: Teenuse küla (vaata Teenuse piirkonna külad, 7813 Märjamaa vald             
Telefon: 5332 3001
E-post: helle.rehepapp@gmail.com

Teenuse Naiste Ühendus Facebookis

Toimetaja: TIINA GILL

MTÜ Teenuse Naiste Ühendus 25

7.05.20

Teenuse Naiste Ühendus on vaid 7 kuud noorem kui taastatud Eesti Vabariik, kuid ka enne viimast maailmasõda olid Teenuse piirkonnas aktiivsed naised. Seetõttu peame oma eelkäijaks Teenuse Perenaiste Seltsi, kelle tegevuse lõpetas kahjuks II maailmasõda ja riigikorra vahetus. Teenuse Naiste Ühenduse tegevust Eesti Vabariigiga kõrvutades leiame veelgi üht-teist võrreldavat – meie riigil on 25 aasta jooksul neljas president ja meil neljas esinaine. 1992. aastal alustas koos ühendusega Inge Pullat, 1996. aastal valiti esinaiseks Katrin Einling ning 2002. aastal Silvi Resik. Alates 2010. aasta lõpust kuni käesoleva ajani tegutseb esinaisena Helle Rehepapp. Praegu on ühendusel kaksteist liiget, kellest viis on asutajaliikmed.

25 aastat on pikk aeg ning isegi raha nimetus on selle aja jooksul kolm korda vahetunud. Teenuse Naiste Ühendust asutades maksime ühenduse registreerimise riigilõivu rublades, äriregistrisse kandmise eest tasusime juba eesti kroonidega ja nüüdsed tehingud toimuvad eurodes. Oma algusaastatel, keeruliste 90-ndate kiuste, on meie ühendus suutnud vedada kohalikku kultuurielu. Osalesime maanaiste päevadel, tegime käsitööd, kohtusime huvitavate inimestega ning hoidsime au sees rahvakalendri tähtpäevade tähistamist.

Teenuse Naiste Ühenduse ajaloole tagasi vaadates peab tõdema, et oleme koos läbi elanud nii paremaid kui halvemaid aegu. Mõnda aega oli ürituste rahastamisel abiks Sihtasutus Loodna Vabaajakeskus. Suur tänu aastate taha! Lisaks oleme läbi 25 aasta kirjutanud projekte ka  KOP-i ja valda ning enamasti on saadud vastused olnud positiivsed.

Piirkonna tähtsaimat kogukonnaüritust Perepäev korraldame seekord juba kümnendat aastat. Kas mõttealgataja ja eestvedaja Maie Raidma oskas arvata, et sellest saab nii populaarne ja osavõturohke päev aastateks? Perepäev on üritus, mis toob Teenusele kokku mitmed põlvkonnad – on, mida oodata. Korraldusmeeskonnale on päeva läbiviimine paras väljakutse, kuid alati on auga välja tuldud.

Teenuse Naiste Ühenduse eestvedamisel on saanud heaks traditsiooniks ka igakevadised heakorratalgud ning palju on organiseeritud erinevaid liikumistegevusi – kepikõnd, jooga, tervisevõimlemine, maijooksul osalemine, metsaradadel kõndimine jne. Lisaks oleme kätt proovinud ka teatrikunstis. 2002. aastal etendus O. Lutsu „Kapsapea", kuhu oli kaasatud ka kogukond ning 2005. aastal „Väike nõid", kus osatäitjateks olid vaid ühenduse liikmed. Hiljem oleme nautinud etendusi teiste esituses.

Tähtsaks tegevuseks on kujunenud käsitöö Kristi Algma juhendamisel. Seejuures on meie käsitöötegemiste valdkonnad seinast-seina –  siidimaalingutest savitöödeni. Tehtud töödest oli Märjamaa raamatukogus üleval ka näitus. Viimasel ajal oleme kasutanud erinevate töötubade läbiviimisel ka külalisjuhendajaid, kelle käe all oleme õppinud toolirestaureerimist, lapitööd, kaartide valmistamist, erinevaid klaasitöid ja paljut muud. Lisaks on üheks Teenuse Naiste Ühenduse käsitöö väljundiks kindlasti ka heategevus. Selle raames oleme kudunud mütse ja kapukaid enneaegsetele lastele, heegeldanud parte vähihaigetele lastele ning kudunud telgedel istumisaluseid laulupeolistele. Inspiratsiooni oma tegemisteks kodukülas oleme ammutanud koostöös Sipa ja Laukna naisseltsidega ette võetud iga-aastastel õpireisidel erinevatesse Eesti paikadesse.

Mida annab naistele kuulumine ühendusse? Teadmise, et oleme kogukonnale vajalikud. Meie ühistegevus on vabastanud meid igapäevarutiinist ning hoiab vaimu virge. Samuti on olnud julgustav ja südant soojendav tagasiside meie üritustele – on öeldud, et need on tänapäevaste suurürituste kõrval väga hingepaitavad ning osalistel ei teki eemalseisja tunnet. Kõik on kuidagi kodune!

Helle Rehepapp

9. märts 2017

Toimetaja: TIINA GILL

Sündmused

7.05.20

Perepäev 2015.a 


Perepäev 2015. Meeste esikoha kalapüügis saavutas Heino Resik


Seenenäitus 2014

VIDEO. Rohevahetus 2017
 
            Linnupuuri tegemine. Rohevahetus 2017  

 


Käsitöökojad üle maa 2016 Teenusel

Toimetaja: TIINA GILL

Teenuse Naiste Ühendus 25

7.05.20

 

 

 

Toimetaja: TIINA GILL