Vapp ja lipp

26.07.23

 

 

Vapi rohelisel kilbil on hõbedane sild nelja kaarega - neist otsmised poolikud, silla kohal kuldne kaheksa kodaraga ratas.
Vapi värvid Pantone värviskaala järgi on roheline PMS 354 ja kuldne PMS Yellow.

Märjamaa valla vapil on kujutatud 1861 aastal rajatud kuuevõlvilist 360 jala (110 m) pikkust Konuvere kivisilda, mis on Eesti suuremate sildade seas tänapäevani säilinutest vanim. Hõbedane (valge) värvus sümboliseerib silla ehitamiseks kasutatud tähtsaimat kohalikku maavara - lubjakivi. Tõllaratas sillal on meenutus ehitise noorusajast ja igavese liikluse sümbol. Rattal on kaheksa kodarat ja Märjamaa nimes kaheksa tähte. Kolm võlvitud sillasammast moodustavad Märjamaa algustähe M-i.

 

 

 

Märjamaa lipp on ruudukujuline vapilipp, mille normaalmõõtmed on 105 x 105 cm.

Vapil ja lipul on kujutatud Konuvere silda, 1861 aastal rajatud kuuevõlvilist 360 jala (110 m) pikkust Konuvere kivisilda, mis on Eesti suuremate sildade seas tänapäevani säilinutest vanim. Hõbedane (valge) värvus sümboliseerib silla ehitamiseks kasutatud tähtsaimat kohalikku maavara - lubjakivi. Tõllaratas sillal on meenutus ehitise noorusajast ja igavese liikluse sümbol. Rattal on kaheksa kodarat ja Märjamaa nimes kaheksa tähte. Kolm võlvitud sillasammast moodustavad Märjamaa algustähe M-i.

Kavandi autor on Velise külavanem Vello Vaarma.
Vello Vaarma ettekanne Konuvere silla ajaloost

 

 

Toimetaja: TIINA GILL

Logo

12.01.17

Märjamaa valla logo

 

 

Toimetaja: TIINA GILL