11.04.22

 

Ukrainas on käimas viimaste aastakümnete suurim sõda – ukrainlased võitlevad oma vabaduse eest. Ka meie saame neid siin Eestis aidata. Kõige tähtsam on neile näidata, et nad ei ole selles võitluses üksi!

KUTSUME MÄRJAMAALASI ÜLES AITAMA JA TOETAMA SÕJAS KANNATAVA UKRAINA RAHVAST.


MÄRJAMAA VALLAVALITSUS KOGUB INFOT PINDADE KOHTA, KUHU SAAME MEIE VALLAS MAJUTADA UKRAINA SÕJAPÕGENIKKE

Kui sul on võimalus peresid majutada, siis anna endast teada e-posti aadressil  marjamaa@marjamaa.ee. Majutuskohal peab olema võimalus pesta, süüa teha ning pesu pesta. Abi pakkudes võta arvesse, et majutusvajadus võib kesta pikemat aega. Saadetud infos kirjuta, millised ruumid on pakkuda ja mitu inimest saab sinna majutada.

Lisainfo telefonidel 489 8851, 5661 4893.


ÜLERIIGILISELT TEGUTSEVAD UKRAINA INIMESTE ABISTAMISEGA JÄRGMISED ORGANISATSIOONID, KELLE KAUDU SAAB ABI SAATA:

Algatus "Ukraina heaks!" - https://www.ukrainaheaks.ee vahendab kolme Eesti vabaühenduse – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kaudu abi Ukraina rindelähedastele elanikele ja teistele haavatavatele gruppidele. Rohkem infot nende tegevuste kohta leiad kampaania lehel: https://www.facebook.com/ukrainaheaks.

Eesti Punane Rist - https://redcross.ee/ kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmed, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid. Täpsema info annetuste kogumispunktide kohta ja annetuskonto leiad Eesti Punase Risti veebilehel: https://redcross.ee/anneta/ukraina/

Toetame ukrainlasi, kes jätkuvalt meie abi väga vajavad!

 

INFOLEHT UKRAINA SÕJAPÕGENIKELE

Välisinvesteeringute keskus koostöös WorkinEstonia-ga on välja töötanud infolehe Ukraina sõjapõgenikele. See on nii inglise kui ukraina keeles.

https://investinestonia.com/estonia-offers-a-safe-temporary-home-for-ukrainians/

Естонія пропонує безпечну тимчасову домівку для українців — Invest in Estonia

 

 

Toimetaja: TIINA GILL

Ukraina sõber, jaga oma lugu!

5.07.22

Sõda pole veel läbi. Abi on vaja ja abistamiseks on palju mooduseid. Lood aitamisest aitavad omakorda inspireerida ja anda jõudu teistele. Nii kutsuvadki Eesti Rahva Muuseum, Sotsiaalkindlustusamet ja Sotsiaalministeerium kõiki Ukraina sõpru appi, sedapuhku oma lugusid rääkides.

 

Kuidas tegutseda?

 • Ava lehekülg rahvalood.ee/lood/ukraina-sobrad. See on koht, kust saad täpsema info ja kuhu oma lugu üles laadida.
 • Oodatud on kirjutatud lood ja võimalusel neile lisatud fotod. Samuti on teretulnud videod või helifailid.
 • Lugusid oodatakse tavalistelt Eesti inimestelt, omavalitsustelt, küla- ja asumiseltsidelt, ettevõtetelt, tööandjatelt, vabatahtlikelt. Ühesõnaga, kõigilt, kes on Ukraina sõjapõgenike abistamisse panustanud. Ja mõistagi on enam kui oodatud lood sõjapõgenikelt endilt.
 • Oodatud on lood näiteks sellest, kuidas olete sõjapõgenikke kogukonnas vastu võtnud ja toetanud, aidanud leida elukohta, aidanud Eesti elu-olu ja e-teenustega tutvust teha, korraldanud kontserte või muid heategevusüritusi jne. Abistamise võimalusi on väga palju ja kõik lood on oodatud!
 • Lugu üles riputades tuleks oma kontaktandmed lisada, ent avalikuks ei pea tegema isegi nime.
 • Lugusid ootame 20. augustini ehk taasiseseisvumispäevani.
 • Ükski abikäsi pole liiast. Ükski lugu ei ole liiga väike. Kui tead tutvusringkonnas kedagi, kelle lugu võiks teistelegi inspiratsiooniks olla, jaga üleskutset!


Toimetaja: TIINA GILL

Eesti keele õppimise võimalused haridusvaldkonna töötajatele

18.04.22

Ukrainast saabunud haridus- ja noorsootöötajad on juba asunud tööle mitmetes Eesti haridusasutustes. Kui nende töökoht eeldab eesti keele oskust, peaksid nad esimesel võimalusel alustama eesti keele õpet. Ministeerium on koostöös Töötukassa ja Integratsiooni Sihtasutusega kokku pannud eesti keele õppimise võimaluste kohta infolehe. Palume Ukrainast pärit töötajatele keeleõppe võimalusi tutvustada ning aidata neil leida sobivad õppeviisid.

INFOLEHT Haridus- ja noorsootöötajate eesti keele õppe võimalused

Toimetaja: TIINA GILL

Sõjapõgenike abistamiseks on valminud teekonnakaart „Tere tulemast Eestisse!“

12.04.22
Sõjapõgenike abistamiseks valminud teekonnakaart „Tere tulemast Eestisse!" on neljas erinevas (ukraina, eesti, inglise, vene) keeles ja aitab Eestisse saabunud ukrainlasel kõik vajalikud toimingud tehtud saada. Teekaart annab soovituse, mis järjekorras asjaajamist teha - alustades ajutise kaitse taotlemisest, erinevatest toetuse saamise võimalustest ning lõpetades püsiva elu-, lasteaia- ja töökoha leidmisega.
 

 

Infomaterjal sõjapõgenikele on leitav ka lehelt www.kriis.ee

 

Toimetaja: TIINA GILL

Ukraina sõjapõgenikele avati püsiva elukoha leidmiseks kinnisvaraportaal

6.04.22

Sotsiaalkindlustusamet
PRESSITEADE
6. aprill 2022

Sotsiaalkindlustusamet koostöös Kinnisvara 24-ga avasid kinnisvaraportaali, kuhu koondatakse elupindasid, mida inimesed pakuvad just nimelt Ukraina sõjapõgenikele. Abipakkumise saab sisestada aadressil www.kinnisvara24.ee/ukraini/abi.

Hädaolukorra lahendamise ühendstaabi sotsiaalkaitsegrupi esindaja Evelyn Kaasik ütles, et vajadus sellise keskkonna järele tekkis seetõttu, et mõned nädalad tagasi otsiti aktiivselt lahendusi, kuidas abistada lühiajalisel majutusel olevaid inimesi võimalikult kiiresti ja turvaliselt. „Oleme väga tänulikud Kinnisvara 24-le, kes kiirelt paati hüppasid ja keskkonna loomisel abi pakkusid. Paljud Eesti inimesed on avanud enda südamed ja koduuksed Ukraina sõjapõgenikele ning tuhandeid kinnisvarapakkumisi on tulnud nii Pagulasabile kui ka sotsiaalkindlustusametile. Seni on majutuspakkumisi vahendatud Sotsiaalkindlustusameti ja Pagulasabi eestvedamisel lühiajalistes majutuskohtades ja Pagulasabi kontoris. Nüüd aga oleme kõikide abipakkujatega ühendust võtnud ja edasi andnud palve, et kui inimestel on jätkuv soov sõjapõgenikke aidata, siis saavad nad oma pakkumise sisestada valminud keskkonda," rääkis Kaasik.

„Kui kuulsime, et riik otsib koostööpartnerit, kes aitaks luua sõjapõgenikele majutuspakkumiste koondamiseks ühtset keskkonda, siis tundsime kohe, et meie kohustus on Ukraina elanike abistamiseks omapoolne panus anda." räägib Kinnisvara 24 tegevjuht Urmas Uibomäe koostöö sündimisest. Uue portaali eeskujuks võeti juba olemasolev Kinnisvara24.ee veebilehe struktuur. See võimaldas uut portaali kiiremini luua. Arendustööde käigus lisati kohandused, mis sobiksid praeguse eriolukorraga. Näiteks saab uuest portaalist otsida elupinda perioodi, inimeste arvu ja isegi töökoha võimaluste järgi. Kuna paljud inimesed võtsid Ukrainast kaasa oma lemmikloomad, siis on ka selliste pakkumiste filtreerimiseks eraldi võimalus.

Uus portaal annab võimaluse sõjapõgenikel ise endale sobivat majutuskohta valida. „Seeläbi saame toetada ka nende iseseisvust." selgitab Kaasik. Kõigile neile, kellel on majutuse otsimisel vaja lisatuge, jätkavad Sotsiaalkindlustusamet ja Pagulasabi ka majutuskohtade vahendamist.

Vastloodud portaali oodatakse ka uusi pakkujaid, kes soovivad enda pinda Ukraina sõjapõgenikele pakkuda. Kuulutuse sisestajad ei pea muretsema keelebarjääri pärast, sest kogu sisestatud info tõlgib lehekülg automaatselt eesti keelest vene keelde. Pakkumiste portaali sisestamine on kinnisvaraomanikele tasuta ja oodatud on nii tasuta, soodustingimustel kui ka tavatingimustel pakkumisi.

Oma kinnisvarapakkumise saab sisestada siin: www.kinnisvara24.ee/ukraini/abi ning Ukraina sõjapõgenikud saavad sisestatud pakkumustega tutvuda siin: www.kinnisvara24.ee/ukraini.

Toimetaja: TIINA GILL

Töötukassa avas tööpakkumiste keskkonna Ukraina sõjapõgenikele

2.03.22

Hea tööandja!

Ukraina sõjaolukorra tõttu on Eestisse jõudnud või peatselt jõudmas inimesi, kes on valmis ka Eestis tööle asuma. Eesti Töötukassa avas internetikeskkonna, kus tööandjad saavad panna üles oma tööpakkumised ja Ukrainast saabunud inimesed saavad tööandjatega ühendust võtta ning uurida töövõimaluste kohta.

Virtuaalse messikeskkonnaga saab tutvuda järgmisel aadressil: https://www.onlineexpo.com/ee/tookohad-ukrainlaste-jaoks-eestis/

Töökohtade vahendamiseks luuakse online keskkonda igale tööandjale virtuaalne messiboks, kus ta tutvustab ennast ning pakutavaid töökohti. Osalemine on tööandjatele ning tööotsijatele tasuta.

Kui soovite Ukrainast saabujatele tööd pakkuda, siis palume registreeruda eelpool välja toodud keskkonnas asuva vormi kaudu. Peale registreerumist edastatakse teile kasutajatunnus ning parool, millega on võimalik keskkonda siseneda ning seejärel sisestada vajalik info. Mida rohkem infot jagate, seda lihtsam on tööotsijatel aru saada pakutavatest võimalustest, kindlasti tuleb sisestada järgmine info:

 • tööandja tutvustus;
 • töökohtade info (võivad olla URL lingid töökuulutuste portaalidest), sh tuleb ära märkida millistes maakondades tööd pakutakse
 • kontaktandmed, kuhu tööotsijad saavad pöörduda- telefon, meiliaadress.

Soovitame lisada ka järgmise info:

 • ettevõtte logo (.png; .gif; .jpg; .jpeg; svg)
 • soovi korral virtuaalse stendi päisepilt vähemalt 1920x1080px(.jpg; .jpeg; .svg; .png)
 • muu kontaktinfo- aadress; kodulehekülg jne

Võimalusel palume info sisestada ka vene ja/või inglise keeles, kui see võimalus puudub, pakub keskkond automaattõlget (sel juhul sisestage info vaid eesti keeles). Juhul, kui vajate info sisestamisel abi, siis palume sellest teada anda aadressile helpdesk@onlineexpo.com.  

Kõigi küsimuste korral on teil võimalik pöörduda ka oma maakondliku osakonna tööandjate konsultandi poole, kelle kontaktid on leitavad siit: https://www.tootukassa.ee/et/otseteed/tooandjate-konsultantide-kontaktid.

Toimetaja: TIINA GILL