Varbola Rahvamaja

7.10.21

Varbola küla, Märjamaa vald 78203           

Juhataja Piret Linnamägi
Telefon 5309 0366
varbola.rahvamaja@marjamaa.ee 
Facebook

Registri nr 75022841

Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri 

 

Toimetaja: TIINA GILL

Sündmused Varbola rahvamajas

5.04.22

Neljapäeval, 21. aprillil kell 18 Naiskodukaitse õppepäev, tasuta

Laupäeval, 30. aprillil kell 20 Tantsuõhtu ansambliga RIX pilet eelmüügist 8 €, toimumispäeval 10 €

Reedel, 6. mail kell 19 Püstijala standup etendus „Loreida ja mehed", 4 €

Reedel, 13. mail kell 19 Salongiõhtu Karolin Kõrre ja Markus Bachmanniga, pilet eelmüügist 8 €,kohapeal 10 €

Toimetaja: TIINA GILL

Huviringid 2021/2022

7.10.21

ESMASPÄEV
18.00 Meditatdioon täiskasvanutele, juhendab Toomas Kadarbik

TEISIPÄEV
18.30 Jooga, juhendab Nancy Buht
19.00 Naiskoor ASTRA, juhendab Grete Koik

KOLMAPÄEV
17.30 Tüdrukute sõutants, juhendab Nancy Buht 
19.00 Naisrahvatantsurühm VARBOLA PIIGAD, juhendab Piret Kunts

NELJAPÄEV
14.30 Keraamikaring algklassidele, juhendab Maria Mettas
16.30 Keraamikaring (vanemad koolilapsed ja täiskasvanud), juhendab Maria Mettas 

REEDE
18.00 Kangoo Jumps (koolinoored ja täiskasvanud), juhendab Carina Jurs

 

LOOVUSRING kokkuleppel kord kuus laupäeviti, juhendab Piret Linnamägi

EAKATE KLUBI TULUKE kord kuus iga kuu viimasel teispäeval

NOORTEKESKUSE TÖÖTUBA/AKTIIVNE TEGEVUS kord kuus koolinoortele, juhendavad Märjamaa valla noortekeskuse noorsootöötajad

Toimetaja: TIINA GILL

Tule laulma naiskoori ASTRA!

8.10.21

Ootame oma toredasse koori juurdeuusi lauljaid. Oled sa noor või vana – see pole üldse tähtis. Elad sa siin või sealpool Varbolat: kohale jõuad igalt poolt... Tähtis on see, et sa soovid laulda.

Meie vahvat koori juhendab Grete Koik ja meid käib kohal nii Raplast, Märjamaalt, Kernust, Tallinnast ja Varbolast! Anname lauluga hoo sisse oma põnevale 21. hooajale!

Palun anna oma soovist teada piret.linnamagi.001@mail.ee või helista tel. 5027322 Naiskoor Astra. Foto naiskoor erakogust

Toimetaja: TIINA GILL
7.09.21
Toimetaja: TIINA GILL

Rahvamajast

3.12.21

Varbola Rahvamaja asub Rapla maakonnas Märjamaa vallas Tallinn-Pärnu mnt 51. kilomeetril. Varbolat tuntakse kõige rohkem tema iidse linnuse järgi. Varbola linnamägi on kuulus ennekõike selle poolest, et teda pole kunagi vallutatud.

Rahvamaja kuulub ühtsesse kompleksi mõisaaegse aida, kaevumaja ja teomeestemajaga, mis on eravalduses. Aita on omanik asutanud tehnikamuuseumi.

Üks pool Varbola Rahvamajast on ehitatud 1960. aastal endise Vardi mõisa vundamendile. Teine pool, omaaegne sovhoosi kontor, mis on praegu rahvamaja kasutuses, on säilinud mõisa ajast ja selle välisseinal oleval tahvlil märgistatud aastaarvuga 1913. Rahvamajale on välja antud klubi pass ja selle järgi kuulus see pikka aega Varbola sovhoosile. Sovhoosi lõppedes 1992. a läks klubi Märjamaa Vallavalitsuse haldusesse.

Rahvamajas tegutsevad mitmed ringid: eakate rahvatantsuansambel „Kanarbik", tütarlaste ja naiste linetants, lauluansambel, näitering ja laste laulustuudio. Pikki aastaid käib koos ka eakate klubi „Tuluke". Toredaks traditsiooniks on üksteise meelespidamine ja sünnipäevade tähistamine. Tänukirjadega on meeles peetud ja tänatud nii praegusi kui endisi rahvamaja töötajaid ja rahvamaja töös kaasa aidanud firmasid ja kodanikke. Oma panuse selleks on andnud kõik külavanemad.

Majas käivad koos ka seltskonnatantsuhuvilised ning korraldatakse ka kokanduse kursusi.

Vähemalt kord kvartalis peetakse pidusid, mis pelgalt pole vaid tantsuõhtud vaid üles astuvad nii oma maja taidlejad kui ka maakonna taidluskollektiivid ja artistid. Kohal käivad ka vabariigis tuntud artistid. Neil õhtutel pidutsevad koos nii noored kui vanad. Noortele korraldatakse ka diskosid. Jaanipäeva peetakse aga iidses linnuses. Seal toimub ka teisi üritusi, millest populaarseimaks on kujunenud rahvusvaheline üritus „Varbola Puu".

Hea koostöö on Varbola Lasteaed-Algkooliga. Traditsioonilistelt peetakse koos laste lauluvõistlusi, vabariigi aastapäeva, vastlapäeva ja emadepäeva.

Rahvamaja ruume on võimalik üürida välja nii perekondlike ürituste (pulmad, sünnipäevad, juubelid jne) kui ka asutuste tähtpäevade pidamiseks ning seminaride ja konverentside korraldamiseks. Koosolekute jaoks kasutavad maja nii korteriühistud kui mitmed mittetulundusühingud. Ürituste läbiviimiseks saab laenutada ka ilusaid nõusid ja laudlinasid. Meie maja ruumid on päikesepaistelised ja avarad.

Viimastel aastatel on majas tehtud ulatuslikult remonditöid. Vahetatud on aknad ja välisuksed, remonditud väike saal ning külalistetuba, pandud majale uus katus, renoveeritud küttesüsteem. Uuem ja värskem välimus anti ka fuajeele: omal jõu ja olemasolevate vahenditega värviti ruum üle.

TERE TULEMAST MEIE MAJJA!

Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri  

 

 
 


Fotod: Piret Linnamägi

 

Toimetaja: TIINA GILL