« Tagasi

Märjamaa valla seinakalender 2023 on valmis


Kalender teemaks on keskkond. Albert Einstein on öelnud lihtsalt, kuid geniaalselt: „Keskkond on kõik, mis pole mina".

Kõik, mis meid ümbritseb, see ongi keskkond. Me elame selle sees, ise sellele alati mitte mõeldes – see tundub nii loomulik, iseenesestmõistetav. Miski, mis oli, on ja jääb. Aga kas jääb?

Meie, inimesed, oleme need, kes avaldavad keskkonnale mõju. Me kasutame keskkonda. Me vajame keskkonda. Me ise ja iga meie tegevus sõltub keskkonnast, aga ka keskkond sõltub meie tegevusest, suhtumisest ja hoiakust.

„Maa ei kuulu meile: meie kuulume Maale.", nii on öelnud Suquamishi ja Duwamishi hõimude pealik Seattle oma kõnes 1854. aastal, „Kõik asjad on seotud nagu veri, mis ühendab ühte perekonda. Kõik asjad on omavahel seotud."

Ühe liigi kadumine looduskeskkonnas mõjutab teist ja selle kadumine kolmandat ning neljandat ja nii edasi … Üks eksitus või õnnetus võib tekitada looduskeskkonna saaste või koguni hävingu. Me ei saa elada ilma emakese maata, kuid maa saab elada ka ilma meieta.

„See, et prügi käib prügikasti, on vist maailma kõige elementaarsem asi", on öelnud Chalice. Tubdub küll, kuid ikkagi leiame aeg-ajalt prügi sealt, kus ta olema ei peaks.

Hoides looduskeskkonda, hoiab inimene ju ka ennast. Kõik, mida plaanime teha õhu, vee ja looduse kaitseks on ju tegelikult plaanid kaitsta meid ennast. Puhas keskkond on oluline meie heaolu ja tervise kaitseks.

Hoiame siis oma keskkonda ja hoiame sellega ka ennast. Ja alustame kohe täna. Väikeste asjadega. Aga see just ongi see, mis muudab maailma.

 

Kalendri fotode autorid on Anne Aaspõllu, Meelis Koks ja Tiina Gill. Kalender on tavapäraselt A4 suuruses. Kalendaariumi osa sisaldab nii riiklikke kui ka rahvakalendri tähtpäevi, lipupäevi, päikese tõuse ja loojanguid, kuufaase ning aastaaegade alguseid. Tagakaanel on 2024. aasta kalendaarium. Kalendri trükkis Paar OÜ.

Märjamaa kalender on müügil:
Märjamaa alevis:

  • Majapidamistarvete poes Pärnu mnt 83
  • Lihakarnis Pärnu mnt 87
  • Märjamaa raamatukogus Pärnu mnt 56 ja haruraamatukogudes Haimres, Kivi-Vigalas, Lauknas, Sipas, Teenusel, Valgus, Vana-Vigalas ja Varbolas
  • Märjamaa rahvamajas Sauna 2
  • Tiina Lilleaias Pärnu mnt 45
  • Vallamaja (Tehnika 11) kassas, tuba 25 ainult vastuvõtupäevadel: teisipäeval ja neljapäeval

 

Varbolas:
Rita poes

Lauknas:
HEPA tanklas

Paari nädala jooksul tuleb kalender müügile ka Sillaotsa talumuuseumis.

Kalendri hind vallamajas ja valla allasutustes on 2 eurot.

Loodame, et uus kalender teile meeldib.

HOIAME KESKKONDA!

 

Tiina Gill