Sulu Külakeskus

8.02.24

Sulu küla, Märjamaa vald 78253
Sulu küla blogi

 

Sulu küla elab ja toimetab jõudsalt. Raplamaa Sõnumid, 15. mai 2019


Pildil on Sulu külakeskuse esikülg: pruunist puidust kalsabamustriline uks, mis on ümbritsetud klaasidega mõlemalt poolt ning ka ülalt. Maja on kivihoone. Katus tumepruun plekk. Uksest varemale ja paremale jääb kummalegi poole üks aken. Ukseosa on majast eespool. Uksest vasakul on prügikast ning üks jalgratas. Ukse kohal on katus. Ukse esine on tehtud paekividest.


Sulu külakeskuse sisevaade. Keskel on parkettpõrand, äärtes kivipõrand. Parketti ääristavad 4 nelinurkset tumedast puidust palksammast. Tagaplaanil seinas on kamin. Kaminast vasakul on üks uks, mis pildil on lahti. Kaminast paremal on kinnine uks, millest mõlemal pool on kaks lahtist kappi riidepuudega.Vasakult läheb tume puittrepp teisele korrusele. Teiselt korruselt avaneb vaade alla esimesele korrusele. All korrusel on mõned piklikud söögilauad toolidega. Ruumi vasakul poolel on aknad ja aknad on ka paremal poolel. Vasakul pool on ka õue avanev klaasuks..
 

Pilt siserrumist, kus eksponeeritakse Velise Maydelli kabeli uksi. Kabel ehitati 1880. aastal mõisaomaniku ja tema kaasa matusekabeliks. Tammepuidust ustel on kujutatud Maydellide ja Rosenite (mõisaproua suguvõsa) vapid. Kunstiteadlaste arvates on uksed siiski vanemad (16.-17. sajand), seega toodi need uksed kabelisse kusagilt mujalt. 1960.ndatel viidi uksed tollase muinsuskaitseameti poolt Tallinna. 2019. a aprillis jõudsid uhked uksed Sulu külamajja.


Pildil on keraamikaahi, mis asub väljas katuse all.
Fotod: Tiina Gill

Toimetaja: TIINA GILL
31.08.23
LEADER projekt: Teadmised ja oskused kogukonna ühendajana. Keraamikakoolitused 2023. a suvel Sulu külamajas 02.07, 23.07, 13.08 kell 10.00-17.00. Elluviija: MTÜ Velise Kultuuri ja Hariduse Selts. Projekti partnerorganisatsioon: MTÜ Wäega Wärk. Kohapeal väike eine. Info ja registreerimine tel 5669 2390 Piret.
Toimetaja: TIINA GILL