28.08.19
Toimetaja: TIINA GILL

"Maal elamise päev" Märjamaal läks hästi

27.01.20

"Maal elamise päeva" Märjamaal võib lugeda igati korda läinuks. Avatud oli 17 punkti ja külastustearv oli kokku 689, neist 116 olid väljastpoolt meie valda. 

Alljärgnevast tabelist saab vaadata külastuste arvu kõigis kohtades:

avatud punkt valla elanikud väljastpool valda kokku
Vallavalitsus 60 12 72
Gümnaasium 39 19 58
Noortekeskus 43 9 52
Naiskodukaitse ja kodutütred 37 12 49
Raamatukogu 30 6 36
Rahvamaja 70 9 79
Päästekomando 23 5 28
Kirik 40 20 60
Sotsiaalkeskus 36 2 38
Spordikeskus ja Discgolfi klubi osalesid ainult võistlejad, külastajaid ei olnud    
Oniar OÜ 26 6 32
Ujula 17 - 17
Maadlusklubi Juhan 17 - 17
Majesi Apartments 63 5 68
Perearstikeskus 25 4 29
Muusika- ja kunstikool 25 7 32
Wäega Wärk ja Leho Laaser 22 - 22
KOKKU 573 116 689

 

Täname kõiki asutusi, ettevõtteid ja seltse, kes osalesid sellel "Maal elamise päeval". Täname ka meie kõiki toredaid külastajaid, kes andsid oma panuse selle päeva õnnestumisse.

 

Toimetaja: TIINA GILL

Ootame teid külla vallavalitsuses!

28.09.19

HEI! OOTAME TEID KÜLLA VALLAVALITSUSES! KOHVIK KA JUBA AVATUD!

Ja kindlasti külastage ka teisi "Maal elamise päeval" Märjamaal avatud kohti!

Rohkem infot http://marjamaa.kovtp.ee/uldinfo

Toimetaja: TIINA GILL
20.09.19
 

Video monteeris Rego Reitav

Toimetaja: TIINA GILL
11.09.19

Video tegi Rego Reitav

Toimetaja: TIINA GILL

"Maal elamise päeva" äpp

27.09.19

Lae kindlasti "Maal elamise päeva" kodulehelt alla äpp, kust leiad "Maal elamise päeva" külastuskaardi ning mille abil saad lihtsalt liikuda ühest puntist teise. Samuti saad äpi abil teha pilte külastuspunktides ning need pildid lähevad automaatselt "Maal elamise päeva" pildigaleriidesse. https://xn--maalelamisepev-hib.ee/

Toimetaja: TIINA GILL

Juba sellel laupäeval, 28. septembril toimub „Maal elamise päev“ Märjamaa alevis

27.09.19

Vallavalitsus on keskuseks, kus jagame täpsemat infot ettevõtmisega liitunud ettevõtete, asutuste ja seltside kohta. Need, kel pole mahti kõiki punkte külastada, saavad vallavalitsuses valida erinevate huvikaartide vahel. Neile, kel tahtmist läbida kõik ettenähtud kohad, saavad meilt kaardi, kuhu koguda kleepse.

Kleepse jagavad: gümnaasium, raamatukogu, noortekeskus, naiskodukaitse koos kodutütardega (noortekeskuse õuel), rahvamaja, muusika- ja kunstikool, sotsiaalkeskus, perearstikeskus, ujula, maadlusklubi Juhan, Wäega Wärk, kirik, Oniar OÜ, päästekomando ja Majesi Apartments.

Kui kõik need punktid läbitud, tule oma kaardiga vallamajja ja tõmba loosi teel auhind. Auhinnad jäägu üllatuseks!

Väikeseks kehakosutuseks on vallamajas sellel päeval avatud ka valla ainus kodukohvik.

Kinnisvaramaakler Annika Linnamägi annab nõu kinnisvara müügi-ostu, kinkelepingute jms osas. Kohal on ka maaklerid Pindi Kinnisvarast oma pakkumistega. Jagame Kinnisvara24 infot pomüügis oleva kinnisvara kohta.

Ootame sind 28. septembril!
Vaata kaardilt vallavalituse asukohta ja infot

 

Kõik külastuspunktid on avatud kell 11-16, v. a ujula, mis avab uksed juba kell 10, Spordikeskus koos Discgolfi klubiga, kes alustavad kell 11.30 ning Majesi Apartments, mis on avatud kell 11-14.

Märjamaa gümnaasium: avatud kõik klassiruumid, huviringide näitus, võimlemislinnakus võisturonimine, discgolf algajatele kooli staadionil, orienteerumismäng. Vaata kaardilt

Raamatukogu: näitus "Märjamaa kirjarahvas", kell 11 ja 14 orienteerumismäng, kell 12 raamatute parandamise õpituba, kell 14-15 ettevõtte Rumma ja Ko OÜ tutvustus. Vaata kaardilt

Noortekeskus: huvitegevuse tutvustus, mängud, meisterdamise õpituba, kell 14-16 fotograafia õpituba. Vaata kaardilt

Naiskodukaitse ja kodutütred noortekeskuse õuel: tutvustus, käsitöö, pommimäng, orienteerumismäng. Vaata kaardilt

Rahvamaja: huviringide tutvustus, näidistreeningud: kell 13 tervisevõimlemine koos Elviira Aruksaarega, kell 14 rühmatreening Kristina Ossi eestvedamisel, kell 15 joogatreening, mida juhendab Anu Karus, kino. Vaata kaardilt

Muusika- ja kunstikool: tutvustus, pillide ja värvide toad. Vaata kaardilt

Sotsiaalkeskuses: pannkoogipäev, tutvustus, laulame koos lauluklubiga Kukemari, võimleme. Vaata kaardilt

Perearstikeskus: maja ja teenuste tutvustus. Vaata kaardilt

Ujula avab uksed kell 10: maja ja teenuste tutvustus. Vaata kaardilt

Spordikeskus ja Discgolfi klubi Easy4: Järta tervisespordirajal discgolfi nädalamäng, kell 12 paarismäng ja 14.30 üksikmäng. Vaata kaardilt

Maadlusklubi Juhan Metsanurga 7 võimlas: näidistreeningud. Vaata kaardilt

Wäega Wärk ja Leho Laaser: hea ilma korral piknik Pärnu mnt 59, käsitöö väljapanek, meisterdamine, käsitöömaja projekti tutvustus, lõõtspillimäng, nõuanded lõõtspillimängu õppijatele. Halva ilma korral rahvamajas. Vaata kaardilt

Märjamaa kirik: ringkäik kirikus, võimalus ronida võlvile ning ka torni, kust saab heita pilgi Märjamaa alevile. Vaata kaardilt

Oniar OÜ: ettevõtte tutvustus, vabad töökohad. Helistage ette tel 523 1186Vaata kaardilt

Päästeameti Lääne päästekeskuse Raplamaa päästepiirkonna Märjamaa päästekomando: maja ja tehnika tutvustus, aja peale päästja riietesse riietumise võistlus, vaba töökoht. Vaata kaardilt

Rumma ja Ko OÜ raamatukogus: ettevõtte tutvustus kell 14-15. Vabad töökohad. Vaata kaardilt

Majesi Apartments avatud kell 11-14 Pärnu mnt 78a: maja tutvustus. Vaata kaardilt

Toimetaja: TIINA GILL

"Maal elamise päev" on tegevusi tulvil

19.09.19

Laupäeval, 28. septembril toimub üle-eestiline „Maal elamise päev", millega on ühinenud ka Märjamaa. Kell 11-16 ootavad sind külla mitmed asutused, ettevõtted, klubid ja seltsid Märjamaa alevis.

Märjamaa ujula avab lahkelt oma uksed külalistele juba kell 10.

Gümnaasiumis on avatud kõik klassiruumid, uudistada saab huviringide näitust, võimlemislinnakus toimub võisturonimine. Kõik, kes soovivad saavad osaleda orienteerumismängus ning kooli staadionil saavad algajad proovida discgolfi.

Muusika- ja kunstikoolis on avatud pillide ja värvide toad.

Rahvamajas tutvustatakse huviringe, toimuvad näidistreeningud, avatud on kinosaal.

Noortekeskus tutvustab huvitegevuse võimalusi, mängitakse mänge ja on meisterdamise töötuba.

Sotsiaalkeskuses saavad "Maal elamise päeval" Märjamaa sotsiaalkeskuse külastajad osa  PANNKOOGIPÄEVAST. Lisaks pakutakse tutvustust keskuse tegemistest. Kõik uudistajad saavad koos KUKEMARI lauluklubiga lauldes, võimeldes ja meisterdades ise veenduda, et ka Märjamaa vanemaealistel on mitmeid võimalusi erinevates ühistegevustes oma eakaaslaste seltsi nautida.

Raamatukogus avatakse „Maal elamise päeva" päeva auks näitus „Märjamaa kirjarahvas". Kell 12 saab osaleda raamatute parandamise töötoas. Kell 11 ja kell 14 toimub lastekogus orienteerumismäng.

Kell 14 tutvustab Luc Saffre ettevõtet Rumma ja Ko OÜFirmas on kolm täiskohaga programmeerijat : Luc Saffre (Vana-Vigala ja Tallinn), Tõnis Piip (Tallinn ja Tartu), Hamza Khchine (Tuneesia). Neil pole klassikalist kontoritit ega esindusruumi, igaüks töötab kodus. Neljas progija on kandideerimisel, elab Pärnus. Kliendid asuvad peamiselt Belgias. Ettevõte pakub programmeerimisteenused Lino raamistiku baasil. Kohandatud andmebaasirakendused väikestele ettevõtetele. Ettevõte otsib töötajaid, kellel on kogemus Djangos ja Pythonis. Eriti mõni abiline rakenduste või raamistiku arendamisel oleks teretulnud. Koduleht.

Märjamaa kirikutornist saab heita pilgu kaunile Märjamaa alevile. Kindlasti tasub ronida võlvipealsele, kus Liivi sõja ajal inimesed varju leidsid. Kirikut tutvustab pastor Illimar Toomet.

Oniar OÜ, kes toodab põllu- ja metsamajandusmasinaid tutvustab oma ettevõtet ning pakutavaid töökohti.

Naiskodukaitse koos kodutütardega võtab huvilisi vastu noortekeskuse õuel. Koos tehakse käsitööd ja pommimängu, saab tutvuda nende tegemiste ja varustusega. Kätt saab proovida naiskodukaitsjate ja kodutütarde tegemistes. Ka matkamäng on plaanis.

Päästekomando tutvustab oma maja ja tehnikat. Väike aja peale võistlus tuleb ka: riietumine päästja riietesse.

Perearstikeskuses saab teha ringkäigu majas, tutvuda kõigi pakutavate teenuste ja võimalustega.

Maadlusklubi „Juhan" teeb näidistreeninguid Märjamaa Spordiklubi võimlas Metsanurga 7.

Järta Discgolfi pargis toimub SA Märjamaa Valla Spordikeskuse ja Discgolfi klubi Easy4 eestvedamisel spordisündmus: kell 12 discgolfi paarimäng ja kell 14.30 individuaalvõistlus.

Wäega Wärk peab ilusa ilma korral piknikku Pärnu mnt 59 õuel. Seal saab imetleda käsitöönäitust. Ka kohapeal tehakse käsitööd. Huvilised saavad ise kaunistada võileivalõikelaudu (4 eurot). Tutvustatakse käsitöömaja projekti. Lisaks on oma töödega väljas Valgus elav lõõtsameister Leho Laaser. Ta mängib pilli ja annab nõu nendele, kes soovivad lõõtspillimängu õppida. Vihmase ilma korral toimub ettevõtmine rahvamaja käsitöökambris, kuid kell 14 toimub siiski kohtumine Pärnu mnt 59 pärimusõuel, kus Wäega Wärk raagib oma mõtetest ja ideedest.

Vallavalitsuses asub staap, kus jagame huvilistele infot. Kohal on ka kinnisvaramaakler, kes annab nõu ja vastab küsimustele. Saame huvilistele pakkuda nimekirja müügil olevatest majadest ja korteritest. Lisaks on vallamaja kohvikus sel päeval avatud ka ainus „Maal elamise päeva" kodukohvik. Oled oodatud!

MÄRJAMAAL ON HEA ELADA!


Toimetaja: TIINA GILL

"Maal elamise päev" Märjamaal ootab sind külla!

3.09.19

Laupäeval, 28. septembril kell 11-16 ootavad sind Märjamaa alevis endale külla gümnaasium, muusika- ja kunstikool, rahvamaja, noortekeskus, ujula, sotsiaalkeskus, raamatukogu, kirik, Oniar OÜ, naiskodukaitse koos kodutütardega, päästekeskus, perearstikeskus, maadlusklubi „Juhan", valla spordikeskus, Wäega Wärk ja vallavalitsus. Kinnisvara tutvustab ja vastab sinu küsimustele kinnisvaramaakler. Oodata on erinevaid üllatusi ja tegevusi nii lastele kui täiskasvanutele. Täpsem info tuleb õige pea! 

MÄRJAMAAL ON HEA ELADA!

Toimetaja: TIINA GILL

28. septembril toimub esimene üle-eestimaaline „Maal elamise päev“

28.08.19

28. septembril toimub esimene üle-eestimaaline „Maal elamise päev"

Ettevõtmise eesmärk on anda inimestele vahetum arusaam sellest, kuidas maal elatakse, töötatakse ja toimetatakse ning kaugem eesmärk on tuua rohkem inimesi maale elama. Päeva ei korraldata ainult väljastpoolt valda elavatele inimestele vaid ka oma kogukonnale.

Ettevõtmises osaleb ka Märjamaa vald, kes ootab Märjamaa alevisse külla nii võõraid, kes maaelu vastu huvi tunnevad kui ka omi, et neile paremini tutvustada pakutavaid teenuseid, ettevõtteid,  potentsiaalseid töökohti, kultuurielu jne.

Maal elamise päeval on Märjamaa alevis huvilistele avatud vallamaja ja mitmed allasutused sh Märjamaa ujula, gümnaasium, noortekeskus, raamatukogu, sotsiaalkeskus, muusika- ja kunstikool jt kell 11-16. Täpsem info sündmuste kohta on tulekul. 

Toimetaja: TIINA GILL

Üleskutse

28.08.19

Hea Märjamaa alevi ettevõtja-tööandja! Anna sinagi oma panus „Maal elamise päeva" õnnestumisse 28. septembril avades uksed külastajatele, et tutvustada neile oma Märjamaa alevis asuvat ettevõtet. Kui sul on lisaks pakkuda ka vabu töökohti, siis seda enam on ettevõtmisel mõtet.

Hea Märjamaa alevi selts, klubi või mtü! Ootame ka sind osalema „Maal elamise päeval", et tutvustada oma tegevust ja ettevõtmisi teistele.

Hea Märjamaa alevis elukohta müüv või rentijat otsiv inimene! Ka sina saad anda oma panuse „Maal elamise päeva" heaks. Anna meile endast teada, et saaksime koostada nimekirja müügil olevatest või rentijat vajavatest majadest, korteritest või kinnistutest.  Oleks hea, kui elukoha otsijaid saaksid teid sellel päeval ka külastada. 

Oma soovist osaleda anna palun teada helistades tel 5621 4608 või saates kirja e-posti aadressile tiina.gill@marjamaa.ee.

Toimetaja: TIINA GILL

Kairi ja Leho tulid elama Valgu külasse

30.08.19Kairi ja Leho. Foto erakogust

KAIRI JA LEHO: TALLINNAS VISKAS LIHTSALT KOPA ETTE. MÄRJAMAA ON ÜLLATAVALT ERGAS KOHT - MEILT 20 KILOMEETRIT

 

Uued ja ägedad raplamaalased Kairi ja Leho: Tallinnas viskas lihtsalt kopa ette
Mari Tammar, Raplamaa Sõnumid, 28.08.2019

Toimetaja: TIINA GILL