Avaste külakoda

31.08.23

Avaste küla, Märjamaa vald, 78012 Raplamaa

 

Drooniga õhust tehtud suvine maastikupilt Avaste külast. Vasakult servast kulgeb kruusatee ülesse ja siis paremasse nurka. Esiplaanil foto keskel tee servas Avaste külakoda nelinurkne punane katus. Külakojast paremal mõned hooned. Mõlemat pool teed põllud, Põldude taga mets, Taevas on sinine, kuid horisondil on tumedam pilvelaam.

 

Otsevaade külakojale alt üles. Pildi keskel on valge trepp. Punasest katusest on näha vaid äär, mille tagant paistavad päikese kiired. Pilt on tehtus suvel pärastlõunal. Katuse alune materjal on valge. Taevas on sinine üksikute õhukeste pilveviirgudega. Paremal paistab veidi põldu, vasakul veidi kõrgmemaid põõsaid.

 

Külakoja sees. Seinale, mis on tehtud punastest laudadest kalasaba mustrit järgides, on kinnitatud kaks suurt tahvlit, milles vasemal on Avasta küla kaart ja paremal tekst. Külakoja ülejäänud kolm seina on rõdupiirdega samadest viltustest punastest laudadest. Seina äärtes on pink.

 

Suveõhtune maastik. Vasakul pool Avaste külakoda, mille sisemusse viib valge trepp. Päike hakkab peagi loojuma, kuid hetkel veel piilub külakoja katuse tagant. Paremal on kruustatee. Punanse valgete liistudega Külakoja taga on õhtupäikeses laiuv põld.
Fotod: Tiina Gill

Avaste küla ja Avaste looduskaitseala läbiv Parasmaa tee on matkajate seas populaarne kuna teelt avaneb kaunis vaade Avaste soole. Mitmeotstarbelise külakoja ehitamise idee tekkis vajadusest luua külarahvale kooskäimise koht ja tutvustada infokaardi abil küla ja ümberkaudseid vaatamisväärsusi. Külakoda on avatud kõigile soovijatele vaatamiseks ja seal on mõnus rääkida loodusejutte, juua tassike teed ning nautida ilusat vaadet koos päikeseloojanguga Avaste soole. 

Külakoda koos infokaardiga valmis KOP -i toel.

Toimetaja: TIINA GILL